36 Saatlik Ankara Gezimden Notlar

Merhabalar arkadaşlar bu yazımda kısa Ankara gezimden notlarımı paylaşıyor olacağım. Uygun bilet bulduğumda alıp zamanı geldiğinde uçuşları gerçekleştirdiğimi önceki yazılarda da yazmıştım. Gezi detayına başlamadan.

  • Dalaman – Ankara git gel Ajet kampanyası ile 600 tl
  • Ankara’ya ziyaret amacımız Anıtkabir’i ziyaret etmek ve Aspava yemek.

Önceden 3-4 kere Ankara’ya gitmiş. Bu sefer sadece gezi için gideceğin. Biraz kafa dinleyip geleceğim ve ilk kez Ajet’i deneyimleyeceğim.

Bu gezimde çok fazla yer gezmedim ama yine de kısa bir yazı hazırlamak istiyorum. Ajet ile ilgili çok fazla rötar yapıyor diye okumuştum. 2 uçuşta 10 dakika kadar rötar yaptı. Ama havaalanında diğer Ajet uçuşlarına baktığımda daha fazla rötar olduğunu gördüm. Yani rötar açısından şanslıydım.

Esenboğa havaalanına indikten sonra arkadaşım beni aldı. Eğer almasaydı havaş araçlarını kullanarak (sanırım 90 tl) ödeyerek merkezi bi yere gidecektim. Arkadaşım aldığı için havaş ile uğraşmadım.

İlk olarak Ankara Kalesi ve çevresini gezecektik ama araç park yeri bulamadığımız için gezemedik. Eğer vaktiniz varsa ve aracınızı park ederseniz kale ve çevresini gezmenizi tavsiye ederim. Kale çevresindeki Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Ulucanlar Cezaevi Müzesi düşünülebilir.

Ben ilk gün Anıtkabir’i ziyaret ettim. Bazı törenler olduğu için yoğunluk vardı. Daha önceden ziyaret ettiğim için müzelere girmedim. Mozoleyi ziyaret ederek Anıtkabir’i bitirdim. Ziyaretim sırasında şanslıydım ve nöbet değişimine de denk geldim. Güzel bir deneyimdi.

Anıtkabir ziyaretimden

Akşam ise Tunalı Hilmi caddesinde kahve içtikten sonra Aspava yiyerek günü bitirdik. Aspava için en meşhur olanları aşağıdaki görseldekiler. Burada çok sıra olduğundan ve ikramlar az geldiği için başka bi aspavayı tercih ettik.

Gittiğimiz aspava güzeldi. Sınırsız meze geldiği için ana yemeğin pek önemi olmuyor. Her türlü doyuyorsunuz. Ortalama 350-400 tl civarı bi hesap ödüyorsunuz kişi başı. Ben ssk yemeyi tercih ettim. Güzeldi. Adana, et, ciğer gibi seçeneklerde bulunuyor.

Halil gülçimen aspava

Akşamda bi mekanda eğlendikten sonra diğer güne geçtik. 11 gibi dışarı çıkıp kahvaltıdan sonra Göksu Parkı’na gittik. Burada vakit geçirdik ve Dağ kızağı yaptık. Dağ kazağı kızak başı 100 tlydi. Bi kızağa da 2 kişi binebiliyor.

Uçaktan öncede Mersinli Ciğerci Apo’da yemek yedikten sonra geziyi bitirdik. Ankara’dan hediye ne alınabilir diye düşünürken Beypazarı kurusu aldık ve uçağa doğru yola çıktık.

sade, tatlı ve çörekotlu seçenekleri vardı

Dalaman havaalanında park ücreti olarak 38-40 saat için 350 tl park ücreti ödedik. Gezi her şey dahil 3600 tl gibi bir fiyata denk geldi. Biraz pahalı geldi. İlk Türkiye içi gezimdi yakın zamandaki sanırım yine yurtdışı uçuşları kovalamaya devam edeceğim. Fiyat performans açısından bu geziden memnun kalmadım. Diğer gezi yazılarında maliyet açısından daha detaylı yazmaya çalışacağım.

Diğer ülke gezilerim hakkında yazdığım yazılara aşağıdan ulaşabilirsiniz.