Nafi Kimdir ?

Nafi Ağustos 2019’da Süleyman Demirel Üniversitesi‘nin Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olup, mezun olduktan sonra biraz dinlenip, görmek istediği bir kaç yeri görmek isteyen biridir. Ne yazık ki planlarım çerçevesinde sadece 2020 yılında Doğu expresiyle Kars’a gidip Ani Antik Kenti’ni gördüm. Sonrasında koronavirüs ortaya çıktı ve hayallerim suya suya düştü.

Kars gezim sırasında 15 gün boyunca 6 şehir gezebildim. Hayallerimi gerçekleştirmek için görmek istediğim bir çok yer bulunuyor.

Mezun olduktan sonra iş bulamadığım için, kendimi programlama konusunda geliştirirken aynı zamanda da bu blog sitemde gezdiğim, gördüğüm yerler hakkında içerikler hazırlıyorum.

Hazırladığım içeriklerin çoğunda antik kentleri anlatıyorum çünkü antik kent gezmeyi çok seviyorum. Karantina sırasında öğrendiğim ukulele hakkında da yazmış olduğum bir kaç içerik mevcut.

Doğu Ekspresi Turu

Yukarıda bahsettiği 15 günlük gezimden biraz bahsetmek istiyorum.

Isparta’da 1 Eskişehir’de 2 gün kaldıktan sonra Doğu Ekspresine binmek için Ankara’ya gittim. Doğu Ekspresiyle Kars’a 25 saatlik efsanevi bir tren yolculuğu gerçekleştirdim.

Kars‘ta 3 gece kaldım. Ani harabeleri, Çıldır gölü gibi bir çok yeri gezdim. Sonra Niğde’ye arkadaşımın yanına gidecektim ama buraya bir daha ne zaman gelirim dedim kendi kendime ve 1 gecelikte Erzurum’a geçtim. Burada şehir merkezinde yer alan bütün tarihi eserleri gezdim. Beni en çok etkileyen Çift Minareli Medrese oldu.

Erzurum‘dan Niğde’ye arkadaşımın yanına gittim. Burada 4 gece kaldım. Niğde‘de gerçekten güzel yapılar var. Gümüşler Manastırı’nı ve Niğde Müzesi’ni kesinlikle görmenizi tavsiye ederim.

Niğde’den günübirlik Nevşehir‘e gittik.

Uçhisar Kalesi

Tabi bu gezilerimin bir maliyeti olur. Ben bu maliyeti en aza indirmeye çalışıyorum ama yine gezi yaptığım zaman yanımda az da olsa paranın olması iyi olur. Şimdi ben çalışmıyorum. Çalışmadığım için de babamdan belli bir noktaya kadar para isteyebiliyorum. (Bu gezimde arkadaşlarımda ya da couchsurfing uygulaması üzerinden konaklamamı ayarladım.

2020 yazının sonuna doğru kpss sınavı için Antalya’ya gittim. Giderken de arkadaşımla birlikte yaşadığım yer olan Kalkan’dan sahil kesimi boyunca hemen hemen her yeri gezdik.

Bu gezi sırasında beni en çok etkileyen yer Gelidonya Feneri oldu. Görmek istediğim yerlerden birini daha görmüş oldum. Ayrıca bu kısa gezi boyunca tekne turu gezisiyle gittiğim Suluada‘da çok hoşuma gitti.

Batı Antalya sahil gezisi sırasında ve 2020 haziran ayı içerisinde Likya yolu parkurlarından bir kaçını yürüdüm. Son olarak Likya yolu tecrübenden bahsetmek istiyorum.

Likya Yolu Yürüyüş Yolu

Yaşadığım yerden dolayı her zaman yolda sırt çantasıyla yürüyenleri görüyordum. Boş zamanım olmadığı için bir türlü yürüme fırsatım olmamıştı.

Haziran ayı başında hazırlıklarımı yaptım ve Fethiye’ye doğru yola çıktım.

Ama aksilikler peşimi bırakmadı yürüyüşümün ilk etabı olan Fethiye Kayaköy Ölüdeniz etabını yürürken ayakkabım yırtıldı ve geri dönmek zorunda kaldım.

1 günlük bir yürüyüş tecrüben oldu. Batı Antalya gezim sırasında da 2 kısa etabı yürüdüm. Ama halen istediğim gibi bit yürüyüş gerçekleştiremedim.

Uygun bir zamanda tüm yolu yürümeyi çok istiyorum.

Benim hikayem bu. Programlama alanında kendimi geliştirirken hobi olarak gezdiğim yerleri, öğrendiğim konular dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum.

Yaşadığım yer olan Kalkan ve son zamanlarda tatil için çokça tercih edilen İslamlar Köyü hakkında merak ettiğiniz konuları çekinmeden sorabilirsiniz.

Tatil ve villa kiralama konusunda elimden geldiğince buradaki bağlantılarımı kullanarak yardımcı olurum.

Son olarak gezdiğim bazı yerler hakkında youtube kanalımda içerikler hazırlıyorum kanalıma abone olarak bana destek olabilirsiniz.

Burada köyde yaşadığım için organik ürünler üretiyoruz. Bu organik ürünlerden sipariş ederek bana destek olabilirsiniz. Destek olursanız daha çok yeri ziyaret edebiliriö.

Hazırladığım organik ürün paketini incelemek için buraya tıklayınız.

Yazının sonuna kadar geldiğinizi için teşekkür ederim.