Nafi Kimdir ?

Merhabalar ben Nafi Ağustos 2019’da Süleyman Demirel Üniversitesi‘nin Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Mezun olduktan sonra biraz dinlenip, gezmeyi istediğim yerleri gezdikten sonra iş aramayı planlıyordum ki korona virüs ortaya çıktı. Bütün planlarım suya düşmüştü.

Görmek istediğim yerleri gezmek üzere 2 haftalık Isparta, Eskişehir, Kars, Erzurum, Niğde ve Nevşehir’i kapsayan bir gezi planladıktan sonra eve geldim. korona virüs vakaları artmaya başladı. Bu dönemde hep evdeydim.

Kendimi web programlama üzerinde geliştirirken, kendime bir blog sitesi açmaya karar verdim. Önceden de yazıyordum çeşitli blog yazılarım ama kendi sitemi kullanmıyordum. (önceden medium’da yazılarımı yazıyordum, göz atmak isterseniz kullanıcı adım nafidurmus) Medium hesabımda 100’den fazla mevcut. Yazılım ile ilgili yazdığım yazılar yine medium hesabımda yayınlıyorum.

Doğu Ekspresi Turu

Yukarıda bahsettiği 15 günlük gezimden biraz bahsetmek istiyorum.

Isparta’da 1 Eskişehir’de 2 gün kaldıktan sonra Doğu Ekspresine binmek için Ankara’ya gittim. Doğu Ekspresiyle Kars’a 25 saatlik efsanevi bir tren yolculuğu gerçekleştirdim.

Doğu ekspresi tabelasıyla fotoğraf çekinmeyi ihmal etmedim

Kars’ta 3 gece kaldım. Ani harabeleri, Çıldır gölü gibi bir çok yeri gezdim. Sonra Niğde’ye arkadaşımın yanına gidecektim ama burala bir daha ne zaman gelirim dedim kendi kendime ve 1 gecelikte Erzurum’a geçtim. Burada şehir merkezinde yer alan bütün tarihi eserleri gezdim. Beni en çok etkileyen Çift Minareli Medrese oldu.

Erurum’dan Niğde’ye arkadaşımın yanına gittim. Burada 4 gece kaldım. Niğde’de gerçekten güzel yapılar var. Gümüşler Manastırı’nı ve Niğde Müzesi’ni kesinlikle görmenizi tavsiye ederim.

Niğde’den günübirlik Nevşehir’e gittik.

Yukarıdaki fotoğraflarda da gördüğünüz gibi gittiğim yerler hakkında fotoğraflar paylaşırken detaylı açıklmalarda ekliyorum. Beni instagramda takip edip gezilerime ortak olabilirsiniz.

Tabi bu gezilerimin bir maliyeti olur. Ben bu maliyeti en aza indirmeye çalışıyorum ama yine gezi yaptığım zaman yanımda az da olsa paranın olması iyi olur. Şimdi ben çalışmıyorum. Çalışmadığım için de babamdan belli bir noktaya kadar para isteyebiliyorum. (Bu gezimde arkadaşlarımda ya da couchsurfing uygulaması üzerinden konaklamamı ayarladım.

Likya Yolu

Likya Yolu’nu yürümeyi çok istiyordum. Haziran sonuna yürümek için yola çıktım. Fethiye Kayaköy Ölüdeniz Yürüyüş etabını yürüdükten sonra ayakkabım yırtıldı ve geri dönmek zorunda kaldım.

Yazımı bitirirken bana destek olmak isterseniz kendi ürettiğimiz organik ürünleri satmaya karar verdim. Bu organik ürünlerden alarak gezilerime destek olabilirsiniz.

Bir organik ürün paketi hazırladım. İncelemek için buraya tıklayınız.