Meraklısına Tenis Filmleri

İzleyince tenis merakınızın artacağı tenis filmleri.

Tenis Filmleri Listesi

1. Battle of the Sexes (Ezeli Rekabet) 2017

Tenis Filmleri ezeli rekabet
kaynak

Tenis filmleri listesinde yer alan en güzel film olan başrollerinde Emma Stone ve Steve Carell var. Dünyanın bir numaralı kadın tenis oyuncusu Billie Jean King (Emma Stone) ile eski şampiyon Bobby Riggs (Steve Carell) arasında 1973 yılında oynanan tenis maçının hikayesini konu alıyor. Bu maç tüm zamanların en çok izlenen spor müsakabası olmuştur.

Filmde kadın erkek eşitliği, tenis, bahse girme, yetişkin ilişkileri de vardır.

2. Strokes of Genius

Tenis Filmleri Strokes of Genius
kaynak

Roger Federer ve Rafael Nadal arasında oynana 2008 Wimbledon finalini konu alıyor.

3. Wimbledon

tenis filmleri Wimbledon
kaynak

Kirsten Dunst ve Paul Bettany’nin başrolleri paylaştığı filmde Bettany, yıllar içinde sıralaması düşen bir tenis yıldızını oynuyor. Emekli olmayı düşünmeye başladığında, ileriye dönük bir oyuncu olan Dunst ile yolları kesişir. İkili birbirlerine aşık olurken Bettany tekrar kazanma motivasyonunu bulur.

4. Borg vs. McEnroe 

en iyi tenis filmleri
kaynak

Film 1980 Wimbledon Şampiyonası’nda tenis oyuncuları Björn Borg ve John McEnroe arasındaki ünlü profesyonel rekabete odaklanıyor.

5. 7 Days in Hell

en uzun tenis maçı tenis filmleri
kaynak

3 gün süren Wimbledon maçını hatırlıyor musunuz? Bununla ilgili bir film var. Nicolas Mahut ve John Isner arasındaki oynanan 2001 yılında tarihe geçen maç.

6. Venus and Serena

kaynak

Tenisin en büyük kız kardeşleri Williamslar.

Hem tenisçilerin iç yaşamlarına hem de Venus Williams’ın sağlık problemleriyle nasıl başa çıktığına bakan bir belgesel. Saglık sorunlara rağmen, her iki kız kardeşte son derece başarılı bir kariyere sahipir. Birlikte 14 grand slam ve 3 Olimpiyat altın madalyası kazandılar.

7. Unmatched 

kaynak

2 büyük kadın tenisçiden – Martina Navratilova ve Chris Evert’ın yoğun rekabetlerini ve ömür boyu sürecek dostluklarını konu alıyor.

8. Arthur Ashe: Citizen of the world

kaynak

Belgesel, büyük tenisçi Arthur Ashe’nin hayatını konu alıyor. ABD’de Davis Kupası takımına seçilen ilk siyah adamdı ve 5 yıl ABD’ye ilk şampiyonluğunu kazandırmıştır. Kariyeri boyunca 3 Grand Slam kazandı.

9. Second Serve

kaynak

Vanessa Redgrave’in emekli göz cerrahı, profesyonel tenis oyuncusu ve transeksüel kadın Renée Richards‘ın oynadığı biyografik filmidir.

10. Little Mo

kaynak

1950’lerin Amerikan Grand Slam turnuvalarını aynı takvim yılı içinde kazanan ilk kadın olan Maureen Connolly’nin hayatını anlatan film.

11. Match Point (Maç Sayısı) (2005)

kaynak

Tenis maçında topun çizgiye yaklaştığı anlar vardır. Şans yanındaysa top içeri düşer ve galip gelirsin ya da dışarı düşer yenilirsin.

Chris profesyonel bir tenisçidir ve hayatta şansı yaver gittiği için çevresi tarafından kıskanılır. En yakın arkadaşı Tom’un kız kardeşiyle yakınlaşıp büyük bir servete ortak olma şansını da yakalayınca, hayatının en mutlu günlerini yaşamaktadır.

12. Hard, Fast and Beautiful

kaynak

Florance Farley zamanını antreman yaparak geçiren amatör bir tenisçidir. Antreman sırasında tenis kulübünde çalışan Gordon McKay ile tanışır. Gordon sayesinde kulübe girme şansı vardır ancak annesinin baskısı ve Gordon’a olan hisleri Florence’in hayatını değiştirmeye başlayacaktır.

13. Nobody’s Perfect

Üniversitede tenis oynayan Steve tenisçi Shelly’e aşık olur. Fakat ne yaparsa yapsın bir türlü Shelly’nin dikkatini çekememiştir. Steve’ın arkadaşlarının aklına parlak bir fikir gelir; madem erkek olarak Shell ile yakınlaşamıyor, kız olarak onunla arkadaş olacaktır.

14. Playing the Moldovans at Tennis

kaynak

Dünya Kupası sırasında İngiltere – Moldova maçını seyrederken, Tony’nin tüm Moldova futbol takımındakilerle teker teker tenis maçı yapıp kazanabileceğine iddiaya girmesiyle başlıyor. Futbolcularla teker teker tanışmak üzere kendini Moldova’da bulan Tony, Avrupa’nın doğusundaki bu az bilinen ülkede hayatını değiştirecek bir serüvene atılıyor.

15. 16-Love (2012)

kaynak

Ally Mash popüler bir tenişçidir. Hayatını tenise adayan kadın sakatlanır ve kortlardan uzak kalır. Bu sayede Ally Mash hayatında tenisten başka şeylerin olduğunu fark eder. Sırada hayat ve aşk vardır.

Tenis Filmleri listemde yer alan filmleri eklediğim imdb listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hazırladığım diğer film listelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynaklar 1 2

Meraklısına Tenis Filmleri” için bir yorum

Yorumlar kapalı.