Truva tarzı Antik Kent Filmleri

Antik kent filmleri , antik kent dizilerinin yer aldığı Truva tarzı Antik Kent Filmleri listesi aşağıdadır. Bu liste ilk olarak antikkerler1 hesabında yayınlanmıştır. Paylaşıma buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1 – Agora

Roma İmparatorluğu hakimiyetindeki İskenderiye’de geçen hikaye’de bilinen ilk kadın matematikçi , astronom ve filozof olan Hypatia’nın hayat hikayesi.

kaynak

2 – Truva

Bir medeniyetin kaderi , Truva prensi Paris ile Sparta Kraliçesi Helen’in aşkıyla yazılacaktır. 10 yıl sürecek kanlı bir savaş ve bir medeniyetin çöküşünü hazırlayan bu yasak aşk , Paris’in kocası kral Menelaus için affedilemez bir ihanettir. Bu ihanetin bedelini kral bütün Yunanistan ordularını ve savaş efsanesi korkusuz Akhilleus’u kullanarak ödetecektir.

kaynak

3 – Pompeii

M.Ö 79 senesinde Vesuvivus dağı volkanik bir patlamaya neden olur ve içinde bulunduğumu antik Pompei şehri tehlike altına girer. Gemilerde köle olarak çalıştırılan Milo , Naples’e gitmekte olan gemide çalıştığı sıralarda bu patlamaya şahit olur. Milo, bu korkutucu an ve daha sonrasında yaşanan durumlara baktığımızda gördüğü tek şey dünyanın ateşler ve lavlar içinde yandığıdır. Aşıl olduğu Flavia da artık yanmış kül olmuş bu mükemmel güzellikteki şehirde yaşama tutunabilmek için patlamadan kurtulacak bir sığınak aramaktadır.

kaynak

4 – Roman Empire

Yakışıklı ve güçlü Commodus, Roma’nın en büyük filozof kralı Marcus Aurelius’un oğludur. En büyük aptallığı imparatorluğa inanmasıdır. Babasının ölümünden sonra iktidara geçer ancak imparatorluğu desteklemez. Ablası Lucilla’da dahil olmak üzere bir çok komplo teorileri ile karşı karşıya kalır.

kaynak

5 – Indiana Jones

Steven Spielberg ve George Lucas tarafından yaratılan macera , komedi ve aksiyon film serisidir. Seride bolca antik kent sahnesi geçmektedir. Benim favorim Petra’nın geçtiği sahnelerdir.

kaynak

6 – Mısır’ın Tanrılar

Kötü kalpli karanlıklar tanrısı Set Mısır ülkesinin tahtını ele geçirdikten sonra bu barış içinde yaşayan ülkeyi tam bir kaos ve yıkıma sürüklemiştir. Bu barbar lidere kimse karşı çıkamamaktadır. Ancak genç bir hırsız olan Set’in elinde bulunan sevgilisini kurtarmak ve dünyayı karanlıklığın şerrinden kurtarmak için Horus adında başka bir tanrı ile güçlerini birleştirir.

kaynak

7 – Pers Prensi

Haylaz bir prens olan istemeden de olsa gizemli bir prensesle güç birliği yapar. Birlikte zamanı tersine çevirebilen Zamanın Kumlarının açığa çıkarabilecek sahibinin dünyaya hükmetmesini sağlayabilecek olan eski hançeri korumak üzere karanlık güçlere karşı bir yarış içine girerler.

kaynak

8 – The Odyssey

Filmin hikayesi antik çağın büyük destanı Homeros’un Odysseia konu alıyor. 10 senesini geçirmiş ve hep tanrıları suçlamış, hayatta tek önemli şeyinin ailesi olduğuna inanmış Kral Odyssey zorlu bir yolculuğa çıkar.

kaynak

Antik kentler film listesinin devamına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


9– 300 Spartalı⠀
10– Titanların Savaşı⠀
11– ⁣Herkül: Özgürlük Savaşçısı⠀
12– Spartacus ⠀
13– Ben Hur⠀
14– Büyük İskender ⠀
15– Pers Prensi⠀
16– Davinci 2. Sezon⠀
17– Apokalipto⠀
18– Tomb Raider Serisi⠀
19– Mumya Serisi⠀
20– Büyük Hazine 1-2⠀
21– Aquaman⠀
22– Transformers 2-4⠀
23– Roma ⠀
24– Roma İmparatorluğu’nun çöküşü⠀
25– Zevk ve Izdırap ⠀
26– Kleopatra ⠀
27– ⁣Titus⠀
28– ⁣Jules César⠀
29– Atiye
30– Adele
31– Atlantis

32– Jınn (Netflix) -> Petra’da geçen korku filmi

33-Sakkara’nın Sırları (Netflix) -> Mısır’da geçen kimsenin keşfetmediği geçitler, lahitlerin bulunduğu Ekim 2020 filmi.

İmdb listesi buradan ulaşabilirsiniz.

https://nafidurmus.com/yol-filmleri/

Truva tarzı Antik Kent Filmleri Listesini burada bitiriyorum oluşturduğum diğer film listelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Başka bir yazıda görüşmek üzere

Truva tarzı Antik Kent Filmleri” için 2 yorum

Yorumlar kapalı.