Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı Nerede ve Nasıl Gidilir soru plajın fotoğraflarını gören hemen hemen herkesin sorduğu bir sorudur. Hadi bu sorulara cevap vereyim.

Merak edilenleri cevaplamadan önce doğma büyüme Kalkanlı olduğumu ekleme istiyorum. Kaş’a Kalkan’a tatil için gelecekseniz her türlü sorunuzu cevaplayabilirim. Yaşadığım köy olan İslamlar Köyü‘nden uygun fiyata villa kiralamanıza yardımcı olabilirim.

İslamlar Köyü Gezilecek Yerler

Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı Nerede

Plaj, Antalya’nın Kaş ilçesindedir. Kaputaş yaklaşık olarak

  • Kalkan’a 5 kilometre,
  • Kaş’a 25 kilometre
  • Fethiye’ye 75 kilometre,
  • Demre’ye 65 kilometre uzaklıktadır.

Kaputaş Plajına Nasıl Gidilir

Kaputaş Plajı’na gitmek neredeyse çok kolaydır. Çünkü plajın hemen yanından anayol geçmektedir. Kaş’tan Kalkan/Patara dolmuşlarına, Kalkan’dan Kaş dolmuşlarına binerseniz her türlü plajın hemen yanındaki anayol üzerinden geçeceksinizdir.

Kendi aracınızla gitmek isterseniz Kaş ya da Kalkan tabelalarını(Kaputaş Plajı tabelası da olur) takip ederek kolaylıkla bulabilirsiniz. Yaz aylarında kendi aracınızla girmeyi planlıyorsanız biraz erken davranmanızı tavsiye ederim. Çünkü çok kalabalık oluyor ve plajın her iki tarafında da araçların park ettiğini görecekseniz. Eğer geç kalırsanız plaja 1-2 kilometre ileriye aracınızı park edebilirsiniz.

Kaputaş Plajı Ücreli Mi

Plajımızda yüzmek ücretsizdir. İstediğiniz zaman gidip yüzebilirsiniz. Geçtiğimiz senelerde akşamları açık bırakılıyordu ama bu sene hastalıktan dolayı açık olmuyor.

Kaputaş Plajı Şezlong Ücreti

Kaputaş’ı Kaş Belediyesi işletiyor. Bu nedenle şezlong ve şemsiye için ufak bir ücret ödemeniz gerekiyor.

  • Şezlong ücreti : 10 tl
  • Şemsiye ücreti 10 tl
sen sevdiğim açını burası olduğunu eklemek istiyorum. plajı inmeden önce sol taraftaki tepe

Kaputaş Plajında Duş ve Tuvalet Var Mı

Var Kaputaş Plajını Kaş Belediyesi işlettiğinden ücretsiz duştan ve tuvaletlerden yararlanabilirsiniz.

Kaputaş Yeme İçme

İşletmesini belediye yaptığından fiyatların çok abartılı olmadığı söylebilirim. İşletmede alkolde alabilirsiniz.

Kaputaş Plajı

Plajın en önemli özelliği denizinin turkuaz rengidir. Katman katman çok güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Denizin turkuaz olmasının nedeni yer altından kaynak suyu çıkmasından dolayıdır. Aşağıdaki resimden daha net görebilirsiniz.

Kaputaş Plajı turkuaz renk

2018 yılına kadar 187 merdiven ile inilen plaj bu yıldan sonra 87 merdivene düşürülmüştür. Bu merdivenler halen plajın bir kısmında duruyor ama kullanılmıyor.

Kaputaş mevkii yarmaları açılırken meydana gelen kazada 4 işçi hayatını kaybetmiştir. Anayolda hemen viranjı dönerken aşağıdaki tabela bulunmaktadır.

Kaputaş Plajı

Hatta geçtiğimiz günlerde Patara Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr Havva İşkan ölenlerin anısına plaja şehitlik anıtı yapılmasını önerdi.

Kaputaş Plajıa gelmişseniz hazırlamış olduğum Kaş Kalkan Gezilecek Yerler Listesine mutlaka göz atmalısınız. Listede aşağıdaki fotoğraftaki gibi az bilenen yüzme alanları gezilecek yerler ve yapılacak aktiviteler yer almaktadır.

Kaş Kalkan Gezilecek Yerler Yapılacaklar Listesi

Kaynak 1

Kaputaş Plajı” için bir yorum

Yorumlar kapalı.