İslamlar Köyü Gezilecek Yerler

İslamlar Köyü tatil yapmak isteyenler için oldukça popüler bir yerdir. Her geçen gün İslamlar Köyü’nde tatil yapanların sayısı artmaktadır. Ben doğma büyüme İslamlar Köyü’nde yaşıyorum. Buraya tatil için gelecekler için bilgilendirici rehber niteliğinde bir yazı hazırlamak istiyorum.

İslamlar Köyü Kalkan arası kaç km ?

Kalkan, İslamlar arası 7-8 kilometredir. Aracınızla 10-12 dakikada gidebilirsiniz. Köyümüzden dolmuş veya minibüs geçmiyor. Ya kendi aracınızla ya da taksi ile ulaşımı sağlayabilirsiniz.

İslamlar Köyü nereye bağlı ?

Önemli tatil yerlerinden biri olan İslamlar Köyü Antalya’nın Kaş/Kalkan ilçesine başlı bir köydür.

İslamlar Köyü’ne Nasıl Gelinir ?

Köye 2 farklı yoldan gelebilirsiniz.

  • Antalya geliyorsanız İkizce yolundan, köy yolunu kullanarak geleblirsiniz.
  • Fethiye ya da sahilden Antalya tarafından geliyorsanız Kalkan’dan köye çıkan yolu kullanarak kolaylıkla gelebilirsiniz.

İslamlar Köyü’nün Adı Nereden Geliyor ?

İslamlar adını mahalleye yerleşen, İslâm Bey adında Arap asıllı bir çobandan geldiği tahmin ediliyor. Köyün eski adı Bodamya’dır. Hatta Podamya olduğu da söylenir.

köyün en tepeden patara plajını gören kısmı

Bodamya Ne anlama geliyor ?

Bodamya; 2 tepe arasında su çıkan yer anlamında kullanıyor.

İslamlar Köyü‘nde Tatil

Son 5-6 yıldır tatil için en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Burada yaklaşık 400-500 villa olduğunu söyleyebilirim.

Yüksek konumda kurulmuş olan İslamlar Köyü, bol oksijenli olup serin bir iklime sahiptir. Zeytin ağaçları, üzüm bağları arasında, doğayla iç içe sessiz sakin bir tatil yapmak isteyenlerin tercihleri arasında ilk sıradadır.

İslamlar Köyü’nde Yeme İçme

İslamlar Köyü’nde Alabalık Yemek

Köyümüz yeme içme imkanı bakımından oldukça çeşitlidir. İslamlar Köyü’ne gelecekseniz mutlaka alabalık yemelisiniz.

Köyümüzde toplam 5-6 tane restaurant vardır. Bunların hepsinde alabalık yiyebilirsiniz. Alabalık dışında köfte, et, tavuk gibi bir sürü çeşit mevcuttur.

İyi balık ve yemek yiyebileceğiniz, kahvaltı yapabileceğiniz benim önerim Village Cafe & Restaurant dır. Benim önerimle geldiğinizi söylerseniz sizinle ilgileneceklerdir. Restaurant hemen çarşı merkezde olduğundan ulaşımı kolaydır.

Rezervasyon için +90 536 453 28 70 nolu numara ile Orhan Bey’i arayabilirsiniz.

İslamlar Köyü Market

Köyümüzde 3 tane market vardır. İkisi köy merkezinde diğeri biraz daha aşağıdadır.

İsterseniz Çınar Market’ten evinize paket servis söyleyebilirsiniz.

İslamlar Köyü Pazar Kuruluyor mu ?

Köyümüzün merkezinde halk pazarı kurulmuyor ama her pazar köyümüze 4-5 kilometre uzaklıkta Akbel olarak adlandırılan yerde, her perşembe ise Kalkan merkez de halk pazarı kuruluyor. Alışverişinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İslamlar Köyü Kasap

Köyümüzde kasap yok ama marketlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İsterseniz Kalkan merkeze inerek Migros’un kasap reyonundan ya da Kalkan merkezde bulunan kasaplardan et ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Kalkan merkez İslamlar Köyü’nde ortalama arabanızla 15-20 dakikada gidebilirsiniz. Köye otobüs/dolmuş geçmiyor. Ya kendi arabanızla ya da taksi ile gidebilirsiniz.

İslamlar Köyü Kafe

Köyümüzde tam anlamıyla bir kafe yoktur ama köy merkezinde yer alan kahvehanelerden çay ve kahve içebilirsiniz.

İslamlar Köyü Antik Kent

Tam anlamıyla köyümüzde bir antik kent yoktur ama köyümüzün üst tarafında kaya mezarları vardır. Burayı ziyaret edip önünde fotoğraf çekinebilirsiniz.

Buranın adı internette Pirha Antik Kenti olarak geçiyor ama gerçek adı Tuminehi / Tymnessos Antik Kenti‘dir. Dağınık konumdan 20’den fazla kaya mezarı bulunur. Detaylı bilgi için aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz.

İslamlar Köyü

Sessiz sakin doğa ile iç içe bir tatil arıyorsanız hiç durmayın çıkın gelin.

Kaş ve Kalkan’daki gezilecek yerleri, yapılacak aktiviteleri listelediğim yazıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaş Kalkan Gezilecek Yerler Yapılacaklar Listesi

Köy hakkında sorularınız bu yazıya yorum atarak sorarsanız cevaplayabilirim.

Ya da isterseniz bana instagramdan da mesaj atabilirsiniz. Instagramdan mesaj atmak için tıklayın (nafidurmus)

İslamlar Köyü Gezilecek Yerler” için 3 yorum

  1. Kardeşim hazıran ayında islamlar kotune tatile gelıcez kısmetse yazını okudumda serin olur demişşin hazıran ayında orda havuza gırıp guneslenıcez sonucta üşürmuyuz hazıran ayında hava ne derece serin oluyor guneslenırmıyiz

    1. Merhaba, serin olur derken demek istediğim Kalkan merkeze göre serin oluyor geceleri. Haziran ayı içeride hava çok kötü olmazsa gün içinde denize girebilirsiniz. İyi tatiller.

Yorumlar kapalı.