Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler

Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler

Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler yazım Türk pasaportuna vizesiz ülkeler serisinin 5’inci, Asya vizesiz ülkeler serisindeki 4’ücü yazımdır.

Türk pasaportuyla 195 ülkenin 110 tanesine kolaylıkla giriş yapılabiliyor. Bunlardan çoğu Vizesiz , bazıları Sınırda Vize(Kapıda vize) , bazılarıysa Online Vize başvurusu yaparak kolaylıkla giriş sağlanabiliyor.

Vizesiz : Hiç bir başvuru yapmadan girebildiğimiz ülkeler.

Kapıda Vize : Uçaktan indikten sonra hava alanında alınabilen vize.

Online Vize : Doldurulan formu yanınıza alarak ya da 2–3 gün içinde vizeyi size yollayarak alınabilir. Ülkeden ülkeye değişkenlik gösterebilir.

 • Yeşil : Batı Asya
 • Mavi : Kuzey Asya
 • Sarı : Doğu Asya
 • Turuncu : Güneydoğu Asya

Bu yazımda Güneydoğu Asya Vizesiz ülkeler Kısmına değineceğim.

Asya | Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler

Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler ülke haritası
Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler
Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler google maps
Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler google maps

Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler listesinde 10 ülke olacak. Her ülke için biraz bilgi verip, gezilecek yerler listesi ve yeme-içme tavsiyeleri paylaşacağım.

1. Myanmar

 • Online Vize.
 • 28 Gün
 • İnternetten vize alınabiliyor. 1–3 iş günü içinde 28 gün sürelik turist vizesi alabiliyorsunuz.
 • Başknet : Naypyidaw

Komşuları Bangladeş , Çin Halk Cumhuriyeti , Hindistan , Laos , Tayland.

 • Para birimi Myanmar Kyatı’dır.
 • 1 Myanmar Kyatı = 0,0049 Türk Lirası

Myammar Gezilecek yerler 

1. Yangon

Burada, Victoria tarzı binalar(Kraliçe Victoria zamanınında yapılan binalar gibi ), ağaçların bolca olduğu caddeler, göller ve parklar ile iyi esnafın olduğu bir merkezdir. Renkli tezgahları ve geleneksel olarak Longyi giyinip günlük işlerinde çalışan insanlara ev sahipliği yapar.

2. Bagan

Myanmar’ın ilk hanedanının başkenti olan Bagan, Kral Anawrahta tarafından 1044 yılında yaptırılmıştır. Ayeyarwaddy Nehri’nin doğu kıyısında 2000’den fazla tapınağı ile çokça ziyaretçi almaktadır.

3. Mrauk U

15. yüzyılın Rakhine Krallığı, ülkenin kuzeybatı köşesinde bulunmuştur. Güçlü bir krallık merkezi ve Orta Doğu, Asya ve Avrupa ile Asya ticaretinin en zengin şehirlerinden biriydi.

Diğer gezilecek yerler için aşağıdaki yazıları takip edebilirsiniz.

Myammar Ne yenir ? Ne içilir ?

Hijyene uygun yerlerden yemek yemeye dikkat ediniz.

Tea Leaf Salad (Çay Yaprağı Salatası), Shan Style Rice, Burmese Curry (Myanmar Usulü Köri), Nan Gyi Thohk, Mohinga, Shan Style Noodles, Chicken Feet Salad, Myanmar Usulü Pilav, Paratha, Nutrient yöresel yemeklerden bazılarıdır.

Diğer yeme içme listesi için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

2. Tayland

Tayland bayrağı
 • Vizesiz.
 • 30 gün.
 • Başkent : Bangkok

Komşuları Kamboçya , Laos , Malezya , Myammar.

 • Para birimi Tayland Bahtı’dır.
 • 1 Tayland Bahtı = 0,22 Türk Lirası

Tayland Gezilecek Yerler 

1. Bangkok

Tayland’ın en büyük şehri ve başkentidir. Tayca Krung Thep olarak da bilinmetedir. Burmalıların işgalinden sonra güvenlik amacıyla şehir merkezi birkaç kez farklı noktalara taşınmıştır.

2. Ayutthaya

Zamanında Arap dünyasının, Fransa’nın, Portekiz’in, Hollanda’ın, Japonya’nın ve Hindistan’ın bir numaralı ticaret güzergahlarından biri olan şehir 1767 yılında Burma tarafından yakıp yıkılmış ve eski görkemli görüntüsüne sahip olmasa da ayakta kalmayı başarmıştır. Tarihi yapıları seviyorsanız mutlaka burayı ziyaret etmelisiniz.

3. Tay-Burma Tren Yolu

Yapımında çalıştırılan on binlerce savaş tutsağının hayatına mal olan ve bu nedenle “Ölüm Yolu” olarak da anılan yol 415 km uzunlundadır.

Tren yolculuğu yapmayı seviyorsanız II. Dünya Savaşı Japon Krallığı tarafından inşa edilen Tay-Burma veya Burma-Siam tren yolu tam size göre.

4. Chiang Mai

Sırt çantalı gezginler ve doğa severler tarafında tercih edilmektedir. Tarihi ve modern mimarinin yer aldığı, geleneklerin de yaşadığı güzel ve sakin bir kent.

Diğer gezilecek yerlere ve gezi yerlerinin ayrıntılı bilgilere aşağıdaki yazılardan ulaşabilirsiniz.

Tayland Ne yenir ? Ne içilir ?

Tom Yum Çorbası, Pad Thai, Pad See Ew, Geng Kheaw Wan Gai, Khao Tom, Khao Phat, Ho Mok Pla, Som Tam, Khanom Chan ,Pineapple Rice bazı yöresek yemeklerdir.

Daha fazla yeme içme tavsiyesine aşağıdaki yazılardan ulaşabilirsiniz.

3. Kamboçya

Kamboçya bayrağı
 • Kapıda vize. Ve ya Türkiye’deki konsolosluktan alınabilir.
 • 30 gün.
 • Başkent : Phnom Penh

Komşuları Laos , Taylad , Vietnam.

 • Para birimi Kamboçya Rieli’dir.
 • 1 Kamboçya Rieli = 0,0017 Türk Lirası

Kamboçya Gezilecek yerler

1. Angkor Tapınakları

Angkor Tapınağını en popüler gezi yerlerinin başında gelir. 9. ve 15. yylar arasında Güneydoğu Asya’ya hükmeden Khmer İmparatorluğu’nun başkenti olmuştur Angkor. (kelime anlamı da “başkent”tir.) İmparatorluktan kalan en önemli eserler buradadır.

2. Phnom Penh

Phnom Penh’de görebileceğiniz yerler Khmer İmparatorluğu’na ait objeler, görseller ve dökümanlarının yer aldığı Ulusal Müze, Choeuhg Ek Ölüm Tarlaları ve Tuol Sleng Soykırım Müzesi, Kraliyet Sarayı ve Silver Tapınağı örnek olarak verilebilir.

3. Kampot ve Kep

Nehir yatağında kurulmuş Kampot sömürge dönemi mimarisi, doğal güzellikleri ile ön plana çıkıyor. Kep ise kireçtağı mağaraları ve Khmer İmparatorluğu döneminden kalma tapınaklarıyla tanınıyor.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıları takip edebilirsiniz.

Kamboçya Ne yenir ? Ne içilir ?

Ang Dtray-Meuk, Amok, Kdam Chaa, Lap Khmer, Lort Cha, Loc Lac, Nom Banh Chok, Prahok

Yeme içime listesinin ayrıntılı olarak aşağıdaki yazıdan göz atabilirsiniz.

Kamboçya’da Ne Yenir, Ne İçilir? | 8 Yöresel Yemek

4. Vietnam

Vietnam abyrağı
 • Kapıda Vize . Ancak vize onay mektubu almanız gerekiyor.
 • 26 gün
 • Başkent : Hanoi

Komşuları : Çin halk cumhuriyeti, Kamboçya, Laos.

Genelde Vietnam’a gitmek isteyen gezginler Vietnamvize sitesini kullanıyor. 90 dolarlık bir ücreti vardı. (Güncel fiyat için siteyi ziyaret edin)

 • Para birimi Vietnam Dongu’dur.
 • 1 Vietnam Dongu = 0,00029 Türk Lirası

Vietnam Gezilecek yerler 

Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler Listesinde en merak edilen ülkelerin başında Vietnam gelmektedir.

1. Hanoi

Hanoi Vietnam’ın hem politik hem de kültürel başkentidir. Yeşil bulvarları, büyük parkları, gölleri ve tapınaklarıyla küçük bir şehir. Ülkenin en eski üniversitelerinden biri olan Literature Tapınağı buradadır. Literature Tapınağı 2010 yılında 1000. yaşını geride bıraktı.

2. Halong Körfezi

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Körfezi, 3,000’den fazla kalker mağara ve kayalıkları, çivit rengi körfezi ile ziyaret edenleri büyülüyor. Vietnam’ın en değerli turistik noktalarındandır. Denizin ortasından yükselen yemyeşil adacıklar bakanları bir daha baktırıyor.

3. Ho Chi Minh City

Vietnam’ın bağımsızlığını sağlayan Ho Chi Minh’da ismini almıştır şehir. 1975’e kadar Vietnam’ın başkenti olmuştur. Şehrin ilk ismi ise şehrin içinden geçen Saigon (Saygon) Nehri’nden almış. Fransızlar “Perle D’Orient” yani “Doğu’nun İncisi” adını takmışlar buraya.

4. Sa Pa

Sa Pa şehri, ülkenin 9 etnik azınlık kabilesinin yaşadığı yer. Güneydoğu Asya’nın en yüksek dağı olan ve Himalayalar’ı oluşturan dağ sırasının da başlangıç noktası Fansipan Dağı’nın da bulunduğu bölgenin taraçalı tepelerinde ünlü pirinç tarlaları yer alıyor.

Pirinç tarlası manzarasında mutlaka fotoğraf çekinmelisiniz.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz.

Vietnam Ne yenir ? Ne içilir ?

Bun Cha, Cha Ca, Com Tam, Kokonat Suyu, Pho, Sinhto, Che, Şeker Kamışı Suyu, Goi Cuon, Banh Xue, Gia Cay, Hoa Qua Dam, Banh Khot

5. Malezya

Malezya bayrağı
 • Vizesiz.
 • 30 gün.
 • Başkent : Kuala Lumpur

Komşuları Brunei, Endonezya, Tayland.

 • Para birimi Malezya Ringgiti’dir.
 • 1 Malezya Ringgiti = 1,60 Türk Lirası

Malezya Gezilecek yerler 

1. Petronas İkiz Kuleleri

Ülkenin başkenti Kuala Lumpur’da bulunan ve Malezya’nın en önemli sembolleri arasında ikiz kuleler. 88 katlı gökdelenler, ünlü mimar Cesar Antonio Pelli tarafından tasarlanmıştır. Gökdelenlerin yüksekliği 452 metredir.

2. Batu Mağaraları

Malezya’nın batısında Selangor Eyaleti’ndebulunan turistik mağaralardır. Kireçtaşı oluşumlu bu mağaralar aynı zamanda mağara tapınakları da içermektedir. Adını yakınlarındaki Batu köyünden alan mağaralar Hindistan dışındaki en popüler Hindu tapınaklarından biri olan ve Lord Murugan’a adanan bir tapınağa ev sahipliği yapmaktadır. Mağaralara çıkılan merdivenlerin giriş kısmında Lord Murugan’ın devasa bir heykeli bulunmaktadır.

3. Cameron Highlands

Cameron Highlands, zirvesinde dumanı eksik olmayan dağları, bu dağları kaplayan, tabanı yosun kaplı kadim yağmur ormanları sıkça tercih edilen bir tatil beldesidir.

4. One World Hotel

Petaling Jaya’da yer alan One World Hotel. Otelin 3 restoranında Kanton, Japon ve bölge mutfaklarından yemekler servis edilmektedir. Bahçe terasında açık havada yemeğin tadını çıkarabilirsiniz.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

Malezya Ne yenir ? Ne içilir ?

Nasi Lemak, Rendang, Hainanese Chicken Rice, Mutton Soup / Koyun Çorbası, Char Kway Teow, Mee Goreng Mamak (Fried noodles/Kızarmış Şehriye), Roti Canai, Murtabak, Thosai, Satay, Curry Puff, Popiah, Teh Tarik, Cendol, Hinava , Laksa Sarawak, Manok Pansoh, Roti Jala, Ais Kacang, Ambuyat

Ayrıntılı liste için aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz..

6. Singapur

Singapur bayrağı
 • Vizesiz
 • 90 gün
 • Başkent : Singapur

Ada ülkesidir.

 • Para birimi Singapur Doları’dır.
 • 1 Singapur Doları = 4,92 Türk Lirası

Singapur Gezilecek yerler 

1. Marina Bay

Singapur’un meşhur, en gösterişli bölgesidir. Singapur’un hızlı gelişimi, tüm Marina Bay bölgesinin hızla yükselmesine ve adını duyurmasına yardımcı olmuş. Marina Bay Sands Oteli, bölgenin yıldızı ve odak noktası.

2. Gardens by the Bay

2012’de Dünya Mimari Festivali’nde yılın yapısı seçilen Gardens by the Bay, devasa, renkli ve fütüristik bir park. Ünlü “Süper Ağaçlar” ile muazzam yeşillikte ve renklerdeki bahçeleri yukarıdan izlemelisiniz. Yüzlerce çeşit bitki ve çiçek keşfedilmeyi bekliyor.

3. Little India

Küçük Hindistan, Singapur’un en renkli ve en heyecan verici bölgelerinden. Singapur Nehri’nin doğusunda yer alan bölge, Hint mutfağına özgü kokularıyla hemen kendini belli ediyor.

4. Jurong Kuş Parkı

Güneydoğu Asya’nın en çok kuş çeşidine ev sahipliği yapan Jurong Kuş Parkı, Jurong Tepesi’nde yer alıyor. Dünyanın en büyük kuş kafesi buradadır.

Diğer gezilecek rotalar için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

Singapur Ne yenir ? Ne içilir ?

Kızarmış dondurma , Sushi , Noddle , Acılı ekşi çorba , Sebzeli Pilav , Tofu , Bitki Çayları

Ayrıntıları yazı için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

7. Endonezya

Endonezya bayrağı
 • Vizesiz.
 • 30 gün.
 • Başkent : Jakarta

Koşuları Doğu Timur, Malezya, Papua Yeni Gine.

 • Para birimi Endonezya Rupisi’dir.
 • 1 Endonezya Rupisi = 0,00049 Türk Lirası

Endonezya Gezilecek yerler 

1. Raja Ampat

Yeni Gine Adası’nın en kuzeybatı ucunda yer alan Raja Ampat (Dört Kral) 1.500 ada ve adacıklardan oluşur. Su altı yaşamında dünyanın en zengin yeri olarak biliniyor.

2. Tanjung Puting Ulusal Parkı

Kalimantan Bölgesi sınırları içinde yer alan Borneo Adası’nda bulunuyor. Turizm açısından oldukça popüler bir yerdir. Birçok yerel firma vahşi yaşamın görülmesini sağlayan birkaç günlük turlar düzenliyor. Bu turlarda bir çok vahşi hayvanı görebilirsiniz. Şebekler, makaklar, bulut benekli leoparlar, güneş ayıları ve en önemlisi olan orangutanlar gibi.

3. Torajaland

Güney Sulawesi’nin dağlık bir arazidedir. Torajalılar meşhur tongkonan  adı verilen sivri uçlu ev çatıları ile ünlülerdir. Burada ölülerin bedenleri birkaç yıl gömülmeden saklanıyor.

4. Bromo Tengger Semeru Ulusal Park

Bromo Tengger Semeru Ulusal Parkı, yemyeşil antik volkanik krateri ve onun sayesinde ortaya çıkmış muhteşem habitatı ile tüm dünyada bilinen bir yer.

5. Yogyakarta

Yoyakarta kalabalık nüfusu ile Java adasındaki en popüler turist noktalarından birisi. Borobudur ve Prambanan adındaki meşhur tapınaklara yakınlığıyla sanat ve eğitim merkezidir. Zaman içerisinde sık sık deprem ve volkanik patlamalara sahne olan bölgede yer alan 2006’daki deprem sonucunda 300.000 ev yerle bir olmuştur. 2010’da ise yakınlardaki Merapi Dağı’nda patlayan bir volkandan çıkan lavlar, yakınındaki köyleri tamamen yok etti.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıları takip edebilirsiniz.

Ne yenir ? Ne içilir ?

Indonesian Satay, Beef Rendang, Fried Rice, Nasi Rawon,Sop Buntut (Oxtail Soup), Indomie, Nasi Uduk, Pempek, Ikan Bakar, Sweet Martabak, Bajigur, Bandrek

Ayrıntılı açıklaması için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

8. Brunei

Brunei bayrağı
 • Vizesiz
 • 30 gün.
 • Başkent : Bandar Seri Begawan

Komşusu Malezya.

 • Para birimi Brunei Doları’dır.
 • 1 Brunei Doları = 4,93 Türk Lirası

Brunei Gezilecek yerler 

1. Bandar Seri Begawan

50 bin kişinin yaşadığı şehir petrol piyasasının hareketli olduğu yerlerdendir. Geçtiğimiz yüzyılda sahildeki küçük bir ticaret kasabasından büyük şehir görünümünü alan Bandar Seri Begawan, Omar Ali Saifudduien Camisi ve Istana Nurul Iman gibi dünya rekoru bulunduran binaları içeriyor. Ayrıca Brunei Müzesi’nde sergilenen büyüleyici İslami eserler aklınızı başınızdan alacak.

2. Ulu Temburong Ulusal Parkı

Ülkenin doğu girintilerinde bulunan ulusal park herkesin sevdiği doğal yerdir. 55 kilometre karelik yağmur ormanları içinde egzotik canlı türleri yaşamlarını sürdürüyor. Safari turlarına katılıp güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

3. Jame’Asr Hassanil Bolkiah Camii

1992 yılında mevcut sultanın saltanatının 25. yılını kutlamak için inşa edilen Brunei’nin en büyük camisidir.

4. Brunei Darussalam Denizcilik Müzesi

2015 yılında açılan bu müzede 1997’de dalgıçların gemi enkazında bulduğu 13.000 eserden bazılarını göreceksiniz. Geminin Brunei’ye yaklaşırken fırtınaya maruz kaldığına inanılıyor.

 • Diğer gezilecek yerler için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

Brunei Gezilecek Yerler

Brunei Ne yenir ? Ne içilir ?

Nasi Katok, Beef Rendang, Ambuyat ,Hindistan Cevizi Sütü, Nasi , Teh Tahrik

Ayrıntılı yeme içme listesi için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz

9. Doğu Timor

Doğu Timor bayrağı
 • Kapıda vize.
 • 30 gün.
 • Başkent : Dili

Komşusu Endonezyadır.

 • Para birimi Dolar’dır.
 • 1 ABD Doları = 6,86 Türk Lirası

Doğu Timor Gezilecek yerler 

1. Cristo Rei of Dili

Doğu Timor’un başkenti Dili’de görünmesi gerekenlerin başında Hz. İsa heyekeli gelmektedir. Mochamad Syailillah tarafından tasarlanan 27 metre yüksekliğindeki anıt Hz. İsa’nın dünya küresi üzerine basarak ellerini iki yana açmasını tasvir etmektedir.

Heykel 1996 yılında Endonezya tarafından ülkeye hediye edilmiştir.

2. Tatamailau

Tata Mailau ve Ramelau Dağı gibi isimlerle de anılan dağ, 2.986 metre yüksekliği ile Doğu Timor’un en yüksek dağıdır.

Zirvesinde muhteşem bir Meryem Ana heykeli de bulunmaktadır.

3. Santa Cruz Mezarlığı

Endonezya’nın Doğu Timor işgal ettiği yıllarında hayatını kaybedenlerin mezarlarının bulunduğu bölge. 12 Kasım 1991 yılında Santa Cruz Katliamı’nda hayatını kaybeden 250 Doğu Timor vatandaşının defnedildiği mezarlık, ülkenin yakın geçmişine damga vuran kişilerin adına aypılmıştır.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz.

Doğu Timor'da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler
Doğu Timor'da Gezilecek 10 Yer

Doğu Timor Ne yenir ? Ne içilir ?

Tavuk, keçi ve domuz eti yanında sebzeyi de çokça tüketiyorlar.

Hindistan cevizi, muz, ananas ve karpuz ülkede çokça tüketilen yiyeceklerin başında geliyor.

10. Filipinler

Filipinler bayrağı
 • Vizesiz.
 • 30 Gün.
 • Başkent : Manila

Filipinler bir ada ülkesidir.

 • Para birimi Filipin Pesosu’dur.
 • 1 Filipin Pesosu = 0,14 Türk Lirası

Filipinler Gezilecek yerler 

1. Iloilo

Gezilecek yerler listesinin başında Iloilo şehri bulunuyor. Burada görülmesi gereken bir yapıların başında Miag-ao Kilisesi geliyor. 17. yy zamanlarında yapılmış bir kilisedir.

2. Mayon Volkanı

Filipinler’de en çok fotoğrafı çekilen yerler arasında Mayon Volkanı üst sıradadır. Kratere yürüyerek ulaşılabiliyor.

3. Pirinç terasları

Yeşilin en güzel tonlarında da kat kat pirinçlerden oluşmuş teraslar. Pirinç teraslarını görebileceğiniz iki yer var. Bunlardan biri Banaue diğeri ise Batad.

 • Banaue’nin pirinç terasları için en iyi zamanın Haziran -Temmuz ayları.
 • Batad’ın en uygun zamanı ise Nisan -Mayıs ve Ekim -Kasım ayları.

Diğer gezilecek yerler için aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz.

Filipinler Ne yenir ? Ne içilir ?

Lumpia, Sinigang, Kare-Kare, Pancit Palabok, Arroz Caldo,Filipino Spaghetti , Chicharon, Filipino Sausage, Bibingka, Dessert Lumpia, Ube Ice Cream, Calamansi Whiskey Sour

Ayrıntılar liste için aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz.


Güeydoğu Asya Vizesiz Ülkeler bölümünün sonuna geldik. Diğer Türk Pasaportuna Vizesiz Ülkeler bölümlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Kaynakça

 1. VİZESİZ ÜLKELER 2019 bizevdeyokuz
 2. Ülkelerin bayrakları
 3. Türk Vatandaşlarının Tabi Olduğu Vize Uygulamaları
 4. MapChart
 5. Kıtalar ve Ülkeler
 6. Myanmar’a Bir Kez Daha Aşık Olacağınız 5 Yer
 7. Myanmar’da Ne Yenir? | En Özel 20 Myanmar Lezzeti
 8. TAYLAND’DA GÖRÜLMESİ GEREKEN 10 YER
 9. Tayland’da Kesinlikle Görülmesi Gereken Yerler
 10. Tayland’da Ne Yenir
 11. Tayland’da Ne Yenir, Ne İçilir? En Kapsamlı Tayland Mutfağı
 12. Kamboçya Gezilecek Yerler
 13. Kamboçya’da Ne Yenir, Ne İçilir? | 8 Yöresel Yemek
 14. Vietnam Gezilecek Yerler
 15. Vietnam’da Ne Yenir, Ne İçilir? | 13 Yöresel Yemek
 16. Malezya Gezilecek Yerler
 17. Malezya Mutfağının Gözdeleri
 18. Singapur Gezilecek Yerler
 19. Singapur’da Ne Yenir Ne İçilir
 20. Endonezya’da Görülmesi Gereken 10 Yer
 21. Endonezya’da Ne Yenir, Ne İçilir? | 12 Yöresel Lezzet
 22. Brunei Gezilecek Yerler | 11 Gezi Noktası
 23. Doğu Timor’da Gezilip Görülmesi Gereken Yerler
 24. Doğu Timor-Gezginlerin Uğrak Noktası
 25. FİLİPİNLER’DE GEZİLECEK YERLER

Güneydoğu Asya Vizesiz Ülkeler” için bir yorum

Yorumlar kapalı.