Okyanusya Vizesiz Ülkeler Listesi

O

Okyanusya Vizesiz Ülkeler yazısı Türk pasaportuna vizesiz ülkeler serisinin 6. yazısıdır. Önceki yazılara bu yazınının sonundan ulaşabilirsiniz.

Türk pasaportuyla 195 ülkenin 110 tanesine kolaylıkla giriş yapılabiliyor. Bunlardan çoğu Vizesiz, bazıları Sınırda Vize(Kapıda vize), bazılarıysa Online Vize başvurusu yaparak kolaylıkla giriş sağlanabiliyor.

Vizesiz : Hiç bir başvuru yapmadan girebildiğimiz ülkeler.

Kapıda Vize : Uçaktan indikten sonra hava alanında alınabilen vize.

Online Vize : Doldurulan formu yanınıza alarak ya da 2–3 gün içinde vizeyi size yollayarak alınabilir. Ülkeden ülkeye değişkenlik gösterebilir.

Okyanusya Hangi bölgelerden oluşur ?

Okyanusya Vizesiz Ülkeler
Yukarıdaki haritalardan da gördüğünüz gibi Okyanusya 4 bölgeden oluşur. Avustralasya · Melanezya · Mikronezya · Polinezya

Okyanusya Vizesiz Ülkeler

Okyanusya Vizesiz Ülkeler haritası

Okyanusya Vizesiz Ülkeler yazısına başlamadan önce 0 numarayı neden bu yazıda yazdığımı belirtmek istiyorum. Güneydoğu Asya bölümünde de belirtmiştim fakat bir kısmı Vizesiz ülkeler Okyanusya’ya girdiğinden eklemek istedim. İyi okumalar.

0. Endonozya

Okyanusya Vizesiz Ülkeler endonezyo bayrağı
Endonezya bayrağı
 • Vizesiz.
 • 30 gün.
 • Başkent : Jakarta

Koşuları Doğu Timur, Malezya, Papua Yeni Gine.

Okyanusya Vizesiz Ülkeler endonezya
 • Para birimi Endonezya Rupisi’dir.
 • 1 Endonezya Rupisi = 0,00049 Türk Lirası

Endonezya Gezilecek yerler

1. Raja Ampat

Yeni Gine Adası’nın en kuzeybatısındadır. Raja Ampat (Dört Kral) 1.500 ada ve adacık grubunun oluşturduğu takımadadır. Araştırmalar göre Raja Ambat su altı yaşamı bakımından dünyanın en zengin yeri olarak biliniyor.

2. Tanjung Puting Ulusal Parkı

Kalimantan Bölgesi sınırları içinde yer alan Borneo Adası’nda bulunuyor. Turizm açısından oldukça popüler bir yerdir. Birçok yerel firma vahşi yaşamın görülmesini sağlayan birkaç günlük turlar düzenliyor. Bu turlarda bir çok vahşi hayvanı görebilirsiniz. Şebekler, makaklar, bulut benekli leoparlar, güneş ayıları ve en önemlisi olan orangutanlar gibi.

3. Torajaland

Güney Sulawesi’nin dağlık bir arazidedir. Torajalılar meşhur tongkonan adı verilen sivri uçlu ev çatıları ile ünlülerdir. Burada ölülerin bedenleri birkaç yıl gömülmeden saklanıyor.

4. Bromo Tengger Semeru Ulusal Parkı

Yemyeşil antik volkanik krateri ve onun sayesinde ortaya çıkmış muhteşem habitatı ile çok fazla turist alan bir bölge. Park ismini iki dağdan alıyor, Semeru ve Bromo Dağları. Bölgede yaşayanlara Tengger halkı denir. Semeru Java’nın(Endonezya’nın başkenti Cakarta’nın da üzerinde bulunduğu bir adadır.) en yüksek dağı ve Endonezya’nın da en aktif volkanıdır. Bromo’dan tüten volkanik kum denizi içinde bulunuyor ve bu kumlar sayesinde etrafında yüksek tepeler oluşturuyor.

5. Yogyakarta

Yoyakarta kalabalık nüfusu ile Java adasındaki en popüler turist noktalarından birisi. Borobudur ve Prambanan adındaki meşhur tapınaklara yakınlığıyla sanat ve eğitim merkezidir. Zaman içerisinde sık sık deprem ve volkanik patlamalara sahne olan bölgede yer alan 2006’daki deprem sonucunda 300.000 ev yerle bir olmuştur. 2010’da ise yakınlardaki Merapi Dağı’nda patlayan bir volkandan çıkan lavlar, yakınındaki köyleri tamamen yok etti.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıları takip edebilirsiniz.

Endonezya Ne Yenir ? Ne İçilir ?

Indonesian Satay, Beef Rendang, Fried Rice, Nasi Rawon, Sop Buntut (Oxtail Soup), Indomie, Nasi Uduk, Pempek, Ikan Bakar, Sweet Martabak, Bajigur, Bandrek bazı yöresel yemek isimleridir.

Ayrıntılı açıklaması için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

Endonozya Ne Yenir?


1. Palau

Okyanusya Vizesiz Ülkeler yazısına Palau ile başlıyorum.

Palau Bayrağı
 • Vizesiz.
 • 30 gün.
 • Başkent : Ngerulmud

Havaalanı var ama direkt uçuş yok.

örnek uçuş rotaları

Palau ada ülkesidir.

Okyanusya Vizesiz Ülkeler Palau
 • Para birimi dolardır.
 • 1 ABD Doları = 6,85 Türk Lirası

Palau Vizesiz Gezilecek yerler ?

1. Milky Way

Tertemiz sularda yüzmek ve sakin bir vakit geçirmek isteyenlerdenseniz tam size göre bir yer.

2. Kayangel Adası

Oldukça turistik bir yerdir. Uçsuz bucaksız ve bembeyaz kumsalına bayılacaksınız. Yüzmeyi seviyorsanız mutalaka Long Beach’a uyramalısınız.

3. Jelliyfish Gölü (Deniz Anası Gölü)

Yüzerken farklı bir deneyim isterseniz burası tam size göre. Yüzerken su altındaki harikaları keşfetmek çok farklı bir deneyim kazandıracaktır. Deniz Anası Gölü, dünyada bilinen bir göldür. Çünkü deniz analarına yakın yüzülebilecek pek fazla yer yoktur.

4. Ngardmau Şelalesi

Yemyeşil ormanların içinden yürümek ve yürüyüş sonunda şelalenin harika görüntüsüyle karşılaşmak oldukça keyif verecektir.

5. Belau Ulusal Müzesi

Palau’da en bilindik gezilecek yerleden birisidir.olandır. Ülkenin geçmiş dönemine ait pek çok eser burada sergilenir.

6. Stone Monoliths

Geçmiş dönemlere ait olan taşlar burada sergilenmektedir.

7. Palau Aquarium
8. Rock Island Southern Lagoon

Palau Ne yenir ? Ne içilir ?

Red Rooster Bira, Abay Buz, tropikal meyveler denenebilir.


2. Mikronezya

Okyanusya Vizesiz Ülkeler Mikronezyo

Mikronezya bayrağı
 • Kapıda vize.
 • 30 gün
 • Başkent : Palikir

Havaalanı var ama direkt uçuş yok.

Mikronezya bir ada ülkesidir.

 • Para birimi dolardır.
 • 1 ABD Doları = 6,85 Türk Lirası

Mikronezya Gezilecek yerler 

1. Nan Madol

Pohnpei Island (Madolenihmw) sınırları içinde bulunan Nan Madol, 1628 yılına kadar Saudeleur Hanedanlığına başkentlik yapmıştır.

Nan Madol adı “aralarındaki boşluk” anlamına gelir ve kalıntıları çaprazlayan kanallara atıfta bulunur. Harabe şehir bugünün büyük arkeolojik sırlardan biridir ve bazen “Atlantis”, “dünyanın sekizinci harikası” veya “Pasifik Venediki” olarak adlandırılmaktadır.

2016 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine alınmıştır.

2. Leluh Ruins

Leluh Ruins (Leluh Harabeleri), 14. yüzyıldan kalma etrafı surlarla çevrilen bir şehrin kalıntılarının yer aldığı antik bölgedir. Deniz seviyesinden üç metre yükseklikte bulunan bu harabeler, 173 dönümlük bir alan üzerinde yer alıyor. Kraliyet mezarları ve çeşitli kutsal mekanlara ait kalıntıları burada görebilirsiniz.

3. Pakin Atoll

Yaklaşık 100 kişinin yaşadığı Pohnpei’nin kuzeybatı kıyısında konumlanan sakin bir adadır. Dalış yapmayı seviyorsanız çok seveceksiniz. Ayrıca buranın manzarası da çok güzeldir.

4. Tonnachau Dağı

Volkanik bir dağ olan Tonnachau ülkenin Chuuk eyaletindeki Moen Adası’nda bulunur ve yaklaşık 340 metre yüksekliğindedir. Çok ziyaret edilen noktaların başında gelir.

5. Eten Island

İkinci Dünya Savaşı sırasında Japon askerleri tarafından bir hava istasyonu olarak kullanılan bu ada, günümüzde turkuaz renkli suları, doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin ilk tercihleri arasında yer alıyor.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıları takip edebilirsiniz.

Mikronezya’da Ne yenir ? Ne içilir ?

Önerebilceğim bir yemek yoktur.

3. Marshall Adaları

Okyanusya Vizesiz Ülkeler Marshall Adaları.

Marshall Adaları bayrağı
 • Kapıda Vize.
 • 90 Gün.
 • Başkent : Majuro

Marshall Adaları bir ada ülkesidir.

 • Para birimi ABD Doları’dır.
 • 1 ABD Doları = 6,85 Türk Lirası

Marshall Adaları Gezilecek yerler 

1. Marshall Islands Peace Park Memorial

İkinci Dünya Savaşı sırasında Pasifik’te savaşan ve hayatını kaybeden askerlerin anısını Japon hükümeti tarafından inşa edilen bir anıt park.

2. Ebeye Island

Dünyanın en yoğun nüfuslu beşinci adası olarak anılan Ebeye Island, günübirlik tekne gezileriyle ziyaret edilebilir.

3. Majuro Yerel Pazarları

Yeni bir ülkeye gittiğimizde çoğumuz yerel pazarları ziyaret eder. Marshall Adaları‘na gittiğinizde şehrin pek çok yerine kurulan yerel pazarlarda ülkedeki gündelik yaşamı görebilirsiniz. Buradan güzel hediyeler satın alıp sevdiklerinizi sevindirebilirsiniz.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıları takip edebilirsiniz.

Marshall Adaları’nda Görebileceğiniz 5 Yer | Turna Blog

Marshall Adaları Ne yenir ? Ne içilir ?

Temel besinleri balık ve pirinçtir. Hindistan cevizi hem yemeklerin ana malzemesi olarak hem de baharat olarak oldukça yaygın kullanılmaktadır.


4. Tuvalu

Okyanusya Vizesiz Ülkeler Tuvalu.

Tuvalu bayrağı
 • Vizesiz.
 • 30 gün
 • Başkent : Funafuti

Tuvalu bir ada ülkesidir.

 • Para birimi Avustralya Doları’dır.
 • 1 Avustralya Doları = 4,70 Türk Lirası

Tuvalu Gezilecek yerler 

1. Funafuti

Ülkenin başkenti ve en kalabalık adasıdır. Adanın neredeyse tamamı plajlarla kaplıdır. Sahil boyunca uzun yürüyüşler yapıp, güneşin ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

2. Tuvalu Postanesi

Ülkedeki en ünlü şeyler arasında bu pullar ve kartpostallar yer alıyor. Eğer pul ve kartpostal koleksiyonunuz varsa Tuvalu Postanesi’ne uğrayıp, onlarca yıllık eski pulları ve kartpostalları satın alıp, koleksiyonunuzu zenginleştirebilirsiniz. Koleksiyon yapmıyorsanız da hatıra için alabilirsiniz.

3. Funafala

Yerel halkla vakit geçirmek için uygun bir adadır. Tuvalularla kaynaşmanın yanı sıra ülkenin yerel yaşamını, balıkçı evlerini, el değmemiş doğasını ve kültürünü görmek için de en doğru adres.

Diğer gezilecek yerler için aşağıdaki yazıları takip edebilirsiniz.

Tuvalu’da Görmeniz Gereken Muhteşem Yerler | Turna Blog
Tuvalu Gezi Rehberi

Tuvana Ne yenir ? Ne içilir ?

Pulaka, Ekmek ağacı meyvesi , Uçan balık, yeresek yemekler örnektir.

5. Samao

Okyanusya Vizesiz Ülkeler Samao.

Samao bayrağı
 • Kapıda vize.
 • 60 gün.
 • Başkent : Apia
 • Para birimi Samoa Talası’dır.
 • 1 Samoa Talası = 2.92 tl

Samao Gezilecek yerler ?

1. Namua Adası

Ülkenin güneydoğusunda yer alır. Burada birçok doğal güzellik alanı bulunur en güzelleri ise plajlarıdır. Kaplumbağalar arasında şnorkelle yüzme ve deniz kanosu gibi popüler aktiviteler bulunmaktadır. Buradaki manzaralara bayılacaksınız.

2. Lalomanu Plajı

Upolu’nun güneydoğu ucundaki Lalomanu Plajı, Samoa’nın en bakir kumsallarından biridir. Sevdiklerinizle güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

3. Canopy Walkway

Yürüyüş yapmayı sevenlerdenseniz burası tam size yaklaşık 40 metre yükseklikte bulunan bu yürüyüş yolu, dev Banyan ağaçları arasında adrenalin yolu bir yürüyüş yapmanızı sağlıyor. Mutalaka 30 metre uzunluğundaki bu asma köprüden yürümek geçin.

Diğer gezilecek yerler için aşağıdaki yazıları takip edebilirsiniz.

Samoa’da Gezilecek 10 Yer
Samoa’da Görebileceğiniz Yerler | Turna Blog

Samao Ne yenir ? Ne içilir ?

Upolu

SAMOA FOOD TIPS — UPOLU — Coconet

6. Niue

Okyanusya Vizesiz Ülkeler Niue

Niue bayrağı
 • Vizesiz.
 • 30 gün
 • Başkent : Alofi

Niue bir ada ülkesidir.

 • Para birimi Yeni Zelanda Doları’dır.
 • 1 Yeni Zelanda Doları = 4,41 Türk Lirası

Niue Gezilecek yerler ?

1. Hikulagi Sculpture Park

Liku köyünün 2 kilometre güneyindedir. Burada yerel ve Yeni Zelandalı heykel sanatçılarına ait eserlerinin sergilenir. Sanata meraklısı iseniz çok seveceğinizi düşünüyorum

2. Ekalesia Church

Londra Misyonerlik Derneği üyesi Samoan misyonerleri tarafından yaptırılan bu kilise, 1970 yılında inşa edilmiştir. Günümüzde ülkenin en önemli ibadet merkezleri arasındadır.

3. The Tahiono Gallery

Tahiono Galerisi’nde, ülkedeki çağdaş sanat eserleri sergilenir. Burası 1995 yılında kurulmuştur. Galeride başta ülkenin yerel sanatçısı Mark Cross’un eserleri olmak üzere pek çok sanat eserini bulabilirsiniz.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıları takip edebilirsiniz.

James Cook’un Adası Niue | Turna Blog

Niue’da Ne yenir ? Ne içilir ?

Tuna (ahi), dolphinfish (mahi mahi), parrot fish (pakati), barracuda (ono), coconut crabs and crayfish gibiyerel balıkları deneyebilirsiniz.

7. Cook Adaları

Okyanusya Vizesiz Ülkeler Cook Adaları.

Cook adaları bayrağı
 • Vizesiz.
 • 31 gün.
 • Başkent : Avarua

Cook adaları bir ada ülkesidir.

 • Para birimi Yeni Zelanda Doları’dır.
 • 1 Yeni Zelanda Doları = 4,41 Türk Lirası

Cook Adaları Gezilecek yerler ?

1. Avarua

Ülkenin başkenti konumundaki Avarua şehri bölgeye gelen turistlerin ilk ziyaret ettiği yerlerden biridir. Bu şehirde; Te Rua Manga, Raemaru Dağı ve Cook Islands Wildlife Centre gibi pek çok turistik nokta, lokanta ve alışveriş yapabileceğiniz yeri bulabilirsiniz.

2. Tapuaetai

Günübirlik tekne turları ile ulaşabileceğiniz bu ada ayak izi anlamına gelen One Foot Island olarakta bilinir. Mavinin her tonunu görebileceğiniz bu adayı seveceğinizi düşünüyorum.

3. Aroa Beach

Manzarasını seveceksiniz. Ayrıca şnorkelle dalıp su altının enfes güzelliğiyle tanışabilir ya da kano, muz gibi su aktivitelerini katılıp tatilinize hareket katabilirsiniz.

Diğer gezilecek yerler için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

Cook Adaları’nda Görebileceğiniz 5 Yer | Turna Blog
COOK ADALARI -Ucuzauc.com.tr

Cook Adaları’nda Ne yenir ? Ne içilir ?

Coconut, Ika Mata , Cook Adası Poke, Paw Paw

Traditional foods from the Cook Islands

8. Tonga

Okyanusya Vizesiz Ülkeler Tonga.

Tonga bayrağı
 • Kapıda vize.
 • 31 gün.
 • Başkent : Nuku’alofa

Tonga bir ada ülkesidir.

 • Para birimi Tonga Pa’angası’dır.
 • 1 Tonga Pa’angası = 3,02 Türk Lirası

Tonga Gezilecek yerler ?

1. Vavau

Dalış yapmayı sevenler için etkileyici bir cazibe merkezi olan Vavau, ülkenin en popüler turistik noktalarında biridir. Vavau, masmavi sulara sahip plajları ve mağaralarıyla ünlüdür.

2. Pangaimotu Adası

Pangaimotu Adası’na Tongapatu’dan kalkan teknelerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Dalış meraklıları için mükemmel noktalardan başında gelir.

3. Ha’atafu Plajı

Kartpostal gibi bir manzaraya bakmak istiyorsanız ülkenin en ünlü plajlarından biri olan Ha’atafu Plajını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sıcak havada deniz çok iyi olacaktır.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

Okyanusya’da Tropik Bir Tatil Cenneti Tonga | Turna Blog

Tonga’da Ne yenir ? Ne içilir ?

Sea snail (Elili), Fish (Ika), Lobsters (U’o), Octopus (Feke), Mussels (Kuku), Mama (Hulihuli), Sea-weed (Limu), Sea-urchin (Tukumisi)


9. Fiji

Okyanusya Vizesiz Ülkeler Fiji

Fiji bayrağı
 • Vizesiz.
 • 120 gün.
 • Başkent : Suva

Fiji bir ada ülkesidir.

 • Para birimi Fiji Dolarıdır.
 • 1 Fiji Doları = 3,12 Türk Lirası

Fiji Gezilecek yerler ?

1. Viti Levu

Fiji’nin en büyük adası olan Viti Levu, ülkenin en hareketli ve kalabalık tatil yerlerinden. Fiji Museum, Thurston Gardens, Colo-i-Suva Forest Reserve, Mount Tomanivi, Albert Park, Sacred Heart Cathedral ve Sukuna Park gibi pek çok turistik yeri burada görebilirsiniz.

2. Waya LaiLai Adası

Fiji yerlilerinin yaşam alanları arasında bulunan Naboro köyü buradadır.

3. Sri Siva Subramaniya Temple

Canlı renkleriyle dikkat çeken Si Siva Subramaniya Tapınağı,1986 yılında inşa edilmiş bir Hindu tapınağıdır.

Dış cephesinde tahta oymacılığıyla yapılmış olan tanrı figürleriyle tapınak göz alıyor.

4. Kula Eco Park

1980’li yıllarda kurulmuş olan Kula Eco Park ilk başlarda sadece kuş türlerine ev sahipliği yaparken, zaman içerisinde genişleyerek sürüngenler, balıklar, yırtıcılar, memeliler ve daha birçok türe ev sahipliği yapar hale gelmiştir.

5. Uyuyan Dev Bahçesi

Fiji’nin en popüler botanik bahçesi olan Uyuyan Dev, Güney Pasifik’in bitki çeşitliliğini görebileceğiniz en güzel noktaların başında gelir.

6. Fiji Poseidon Hotel

Uyurken ya da yemeğinizi yerken deniz canlılarını görmek isterseniz Poseidon Hotel tam size göre.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz.

Fiji Gezilecek Yerler | BiletBayi.com
Fiji’de Görmeniz Gereken 4 Yer | Turna Blog

Fiji’de Ne yenir ? Ne içilir ?

Kokoda , Taro, Mahi Mahi , Lovo

10. Vanuatu

Vanuatu bayrağı
 • Vizesiz.
 • 30 gün.
 • Başkent : Port Vila

Vanuatu bir ada ülkesidir.

 • Para birimi Vanuatu vantusudur.
 • 1 Vanuatu vatusu = 0.0591 tl.

Vanuatu Gezilecek yerler ?

1. Port Vila

En fazla turist Vanuatu’nun başkenti Port Vila’ya gelir. Burada gezip görmeniz gereken birçok doğal güzellik alanı ve tarihi yapı bulunmaktadır. 2. Dünya Savaşı’nda Amerika tarafında işgal edilmiştir. Yasur Volcano, Vila Market, Vanuatu Ulusal Müzesi, Siri Şelalesi, Erakor Adası ve Pilioko Foundation Sanat galerisi, Independence Park, Waterfront ve Iritiki Adası gibi yerleri mutlaka gezmelisiniz.

2. Yasur Dağı

Bölgenin en yüksek yanardağıdır. En son ocak 2016’da lav püskürtülmüştür. Bunun sonucunda ortaya nefes kesen manzaralar ortaya çıkmıştır. Hayatınızda unutmayacağınız bir anı olarak kalacaktır.

3. Sualtı Postanesi

Ülkenin başkenti Vila yakınlarındaki Hideaway adası açıklarında yer alan Sualtı Postanesi, 3 metre derinlikte bulunup 2003 yıllında ziyarette açılan dünyanın ilk sualtı postanesidir. Burası dünyada ölmeden önce mutlaka ziyaret edilecek yerlerden biridir. Postanenin yapım amacı su altı canlılarını tanıtmak içindir.

4. Evergreen Cascades Şelalesi

Sadece berrak sularıyla değil aynı zamanda çevresindeki bakir doğası, harika balık havuzları ve çiçeklerle süslenmiş bahçeleri gezerken çok keyif alacaksınız.

5. Pentecost Adası

Vanuatu Takımadaları’nın güneyindeki Pentecost Adası, gezilip görülmesi gereken oldukça ilginç bir adadır. Burada oldukça ilginç gelenekleriyle bilinen ilkel kabileler yaşamaktadır. Buraya gelip bu kabileleri tanıyıp ada üzerinde yer alan doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Özellikle bu ada üzerindeki doğal güzellikler göz kamaştırmaktadır.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıyı takip edebilirsiniz.

Vanuatu’da Gezilecek 10 Yer

Vanuatu Ne yenir ? Ne içilir ?

Lap-lap, Tuluk, Sebzeli çörek,kava
Duruka

Fiji’nin Kuşkonmazı olarak adlandırılan duruka, yemeklerin yanında tüketildiği gibi çiğ olarak da yenilmektedir.

Nama

Bir yosun ürünü olan nama, yemeklere eklenerek veya yemek yanlarında tuz ve karabiberle servis edilen garnitürlerden biridir.

+1 Solomon Adaları

Bazı kaynaklarda vizesiz bazı kaynaklarda vizeli yazdığından tam bir şey diyemiyorum. Ondan dolaya yine yazıya eklemek istedim.

Solomon Adaları bayrağı
 • ???????
 • 90 gün
 • Başkent : Honiara

Direkt uçuş yok.

Soloman Adaları bir ada ülkesidir.

 • Para birimi Solomon Adaları Dolarıdır.
 • 1 Solomon Adaları Doları = 0,82 Türk Lirası

Solomon Adaları Gezilecek yerler ?

1. Gizo

Turistlerin çokça ziyatet ettiği noktaların başında gelir. Doğal güzellikleri, beyaz kumsalı, muazzam plajları ile oldukça güzeldir. Aziz Petrus Havari Katolik Katedrali de ziyaret edilmelidir.

2. Tulagi

Burası 1942 yıllına kadar Solomon adalarına başkentlik yapmıştır. Aynı zamanda küçük bir adadır. Burada çok sayıda tarihi yapı ve doğal güzellik alanı bulunur. Günümüzde tüplü dalışlar için oldukça popüler bir yerdir.

3. Buala

Ülkenin başkenti Honiara’nın yaklaşık 150 km kuzeyinde yer alır. Güzel manzaraları görebileceğiniz yerlerin başında gelir. Burada market yoktur. Pazar günü dışında kasabada küçük pazarlar kurulur. Burada taze sebze meyve ve balık satılmaktadır.

4. WWII relics

WWII relics ya da Türkçe ismiyle 2. Dünya Savaşı kalıntıları, gezip görmeniz gereken bir yerdir. Burada savaş dönemine ait çok sayıda savaş araç gereci bulunmaktadır. Yine savaşı anlatan müzeler bulunmaktadır. Burada birçok eser sergilenmektedir.

5. Marovo Lagünü

Burada yaşayan halk balıkçılıkla uğraşmaktadır. Buraya geldiğinizde harika lezzette bulunan balıkları tadabilirsiniz. Yine harika plajlarında yüzüp beyaz kumsallarında güneşlenebilirsiniz. Dalış içinse oldukça iyi bir yerdir. Kısaca huzur ve tatil için aradığınız her şey burada mevcuttur.

Diğer gezi rotaları için aşağıdaki yazıları takip edebilirsiniz.

Solomon Adaları’da Gezilecek 10 Yer

Solomon Adaları’nda Ne yenir ? Ne içilir ?

Fish, Coconuts, Cassava, Sweet potatoes


Okyanusya vizesiz ülkeler yazısının sonuna geldik. Diğer Türk Pasaportuna Vizesiz Ülkeler yazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz;

Bana ulaşabileceğiniz iletişim adresleri ,

Twitter, Instagram , Facebook , Medium ,

Github,Linkedin,Youtube,Mail


Kaynakça

 1. VİZESİZ ÜLKELER 2019 bizevdeyokuz
 2. Ülkelerin bayrakları
 3. Türk Vatandaşlarının Tabi Olduğu Vize Uygulamaları
 4. MapChart
 5. Kıtalar ve Ülkeler
 6. Türk vatandaşlarından vize istemeyen ülkeler — 2019 güncel liste
 7. Mikronezya Konsolosluğu & Mikronezya Vizesi
 8. Mikronezya’da Görebileceğiniz 5 Yer
 9. Solomon Adaları’na Seyahat Edecek Türk Vatandaşlarının Dikkatine
 10. Solomon Adaları’da Gezilecek 10 Yer
 11. Vanuatu’da Gezilecek 10 Yer
 12. Fiji’de Görmeniz Gereken 4 Yer
 13. Fotoğraflarıyla Birlikte Fiji’de Gezilecek 8 Yer
 14. Fiji’de Ne Yenir, Ne İçilir? | 6 Yöresel Lezzet
 15. Tuvalu’da Görmeniz Gereken Muhteşem Yerler
 16. Marshall Adaları’nda Görebileceğiniz 5 Yer
 17. Samoa’da Gezilecek 10 Yer
 18. Samoa’da Görebileceğiniz Yerler
 19. James Cook’un Adası Niue
 20. Cook Adaları’nda Görebileceğiniz 5 Yer
 21. Okyanusya’da Tropik Bir Tatil Cenneti Tonga
 22. Türk vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamaları