Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi Saklıkent Kanyonu gibi Muğla Antalya sınırına yakın Muğla’nın Seydikemer ilçesinin Kayadibi Mahallesi’nde yer alan doğa harikası bir şelaledir.

Gizlikent Şelalesi Nerede

Muğla’nın Seydikemer ilçesine bağlı Kayadibi Mahallesi’ndedir.

Gizlikent Şelalesi nerede

Gizlikent Şelalesine Nasıl Gidilir

Şelaleye gelmek için ilk olarak Muğla’nın Fethiye ya da Seydikemer ilçesine gelmeniz gereklidir. Saklıkent Kanyonu’na giden dolmuşlar ile şelale kavşağına kadar gelebilirsiniz. Daha sonra kavşaktan yaklaşık 1 kilometrelik yolu yüreyerek şelalenin giriş yerine ulaşabilirsiniz.

Gizlikent Şelalesi

Yürümek bana göre değil derseniz Fethiye’den düzenlenen safari turları ile şelalaye gidebilirsiniz. Hiç birisi size uymaz ise taksi kullanarak şelaleye ulaşabilirsiniz.

  • Şelalenin giriş alanına geldikten sonra ilk olarak merdivenleri takip ederek en aşağıya (dereye doğru) inmeniz gerekmektedir.
  • En aşağıya indikten sonra sağa doğru su içinde yürüyerek şelaleye ulaşabilirsiniz. Su içinde yürüyeceğiniz mesafenin yaklaşık 300-400 metre olduğunu varsayıyorum.
  • (Yukarıda merdivenleri inmeye başlamadan ya da derenin başında ayakkabı kiralayarak daha güzel bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. (Ben terlik ile yürüdüm pek sıkıntı çektiğimi söyleyemem ama bazen suda yürürken terliğin koptuğu durumlar oluyor tercih size kalmış.))

Gizlikent Şelalesi Giriş Ücreti 2020

Şelaleye girmek için her hangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Sadece şelaleye inip 1-2 fotoğraf çekinmek isterseniz ücretsiz bir şekilde gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Gizlikent Şelalesi

Gizlikent Şelalesi

Yazın sıcağına serinlemek isterseniz şelaleden akan soğuk suda yürümek ve şelalenin altında ıslanmak size keyif verecektir.

Yaz aylarında Fethiye’ye ve Kaş’a tatile gelmek isteyen çoğu kişi şelaleyi görmek istediğinden biraz kalabalık olacağını söyleyebilirim. Şelalede ıslanmak istemiyorum derseniz insanın az olduğu kış aylarında ziyaret edebilirsiniz.

Gizlikent Şelalesi

Şelaleden Sonra Gezilecek Yerler

Gizlikent Şelalesi’ne geldiyseniz mutlaka Saklıkent Kanyonu’nu da ziyaret etmelisiniz. Yaz aylarında soğuk suyun iyi geleceğini garanti edebilirim. Saklıkent Kanyonu’nu gezmeye vaktiniz yoksa yazmış olduğum yazıya ve çektiğim güzel fotoğraflara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Saklıkent Kanyonu

Ayrıca Seydikemer bölgesinde yer alan Tlos Antik Kenti’de şelaleye ve kanyona 15-20 kilometre uzaklıkta tarih seviyorsanız mutlaka ziyaret etmenizi öneririm. Antik kentte çektiğim fotoğrafları bilgi ekleyerek yazmıştım. Aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Son olarak Antik Kente yaklaşık 5 kilometre mesafede yer alan Yakapark adlı işletmede bir yorgunluk kahvesi ya da bir akşam yemeği yemenizi öneririm. İşletme sular üzerine kurulduğundan sıcak havada çok iyi gelecektir.

Beğeneceğinizi düşündüğüm bazı blog yazılarıma aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Gezilerime ortak olmak isterseniz beni sosyal medya adreslerimden takip edebilirsiniz.