Havayolları Kabin Bagajı Limitleri

kabin-bagajı-limiti

Çoğu gezgin bir yerden bir yere gitmek isterken en düşük maliyetle seyahat etmek ister. Uçak bileti alırken sırt çantasının kabine sığmasını hesaplar. Bu yazıda Havayolları Kabin Bagajı Limitleri hakkında detaylı bilgiler paylaşacağım.

Backpacking 101 : Sırt Çantası vs Havayolları Kabin Bagajı Limitleri

Bir önceki yazıda seyahatler için sırt çantası seçmiştik. O yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önceki yazıda sırt çantalarını incelemiştik. Artılarını ve eksilerini değerlendirerek FORCLAZ 50 modelini almıştım. Bu yazıya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Forclaz 50 litre modeli bilgileri

Bu çantayı alma sebebim sadece sırt çantasıyla seyahate çıkma isteğimdi. Biliyorsunuz ki çoğu gezgin sadece sırt çantasını alıp dünya turuna çıkma , sırt çantasını alıp bölge turuna çıkma , sırt çantasını alıp ülke turuna çıkma , sırt çantanızı alıp istediğiniz gibi tura çıkmaktır.

Sırt çantasını alıp dünya turuna çıkanlara Backpacker denir. Backpacker nedir nasıl yapıl yapılır yazısını okumak isterseniz yazı aşağıda.

Yukarıdaki görselde çantanın ölçülerinin 62 X 32 X 24 cm olduğunu görebilirsiniz. Sonra uçak firmalarının kaç kg kabin bagajı hakkı verdiğini bu bagaj hakkının ölçülerinin ne kadar olduğunu araştırmaya koyuldum.

pegasus bagaj hakkı
pegasus bagaj hakkı.kaynak

Yukarıdaki kabin bagajı hakları hemen hemen tüm firmalar için aynıdır. Biz bu yazıda kabin bagajı haklarını inceleyeceğiz.

Aşağıdan Türkiye içi sefer yapan firmalarının bagaj boyutu ve bagaj ağırlığı listesine ulaşabilirsiniz. Bu listeler havayolunun en ucuz sınıfıdır.

türkiye içi kabin bagajı limitleri

Yukarıdaki tablodan da gördüğünüz gibi Türkiye içi bagaj ağırlığı 8 kg dir. Aldığım Çanta yaklaşık 1.6 kgdir. Yani 6.4 kg lik malzemeyle doldurabiliriz çantamı. Bununda yeterli olacağını düşünüyorum.

Bagaj boyutları hemen hemen FORCLAZ 50 modeliyle uyuşmaktadır.

Türkiye’deki uçak firmalarını inceledikten sonra dünyada çok kullanılan uçak firmalarını inceleyelim.

yurtdışı uçuuşları için kabin bagajı limitleri

Global uçak firmaları için de çantamız uygundur. Fakat çok ucuz fiyatlara sahip olan Wizz Air ve Ryanair için bu ölçüler uygun değildir. Zaten bu firmalar çok ucuz olduğundan ekstra bir ücretle bagaj hakkı satın alabilirsiniz.

Havayolları Kabin Bagajı Limitleri yazısında detaylı bir inceleme yaptık. Umarım faydalı olmuştur. Başka bir yazıda görüşmek üzere.


Bana ulaşabileceğiniz iletişim adresleri ,

Twitter, Instagram , Facebook , Medium ,

Github , Linkedin,Youtube,Mail

Havayolları Kabin Bagajı Limitleri” için bir yorum

Yorumlar kapalı.