Kripto Coin Almanın En Kolay Yolu : Gateio

Merhabalar arkadaşlar bu yazıda gate.io borsası kullanarak öğrendiğim tecrübeleri Kripto Coin Almanın En Kolay Yolu başlığı altında paylaşacağım.

Neden Gate.io Kullanıyorum?

Gate.io kullanmamın sebeplerini Kripto Coin Almanın En Kolay Yolu yazısını hazırlayarak madde madde açıklayacağım. Gate.io hesabınız yoksa aşağıdaki linkten kayıt olarak komisyon indiriminden yararlanabilirsiniz.

Komisyon indiriminden yararlanmak için tıklayınız

1- Coin Çeşitliliği Çok

Coinmarketcap verilerine göre en çok işlem yapılan 10 kripto coin borsası arasında en fazla coin burada. Coinmarketcap verilerine göre gateio da topla 672 coin çeşidi (siteye baktığım da ise usdt ile alım satıp yapacağımız 744 coin çeşidi olduğunu görüyoruz.) üzerinde işlem yapılabiliyor. Coin çeşitliliği her geçen gün artıyor.

Kripto Coin Almanın En Kolay Yolu gate io

2- Coin Ön Satışlara Katılma Fırsatı

Gate.io üzerinde hemen hemen her gün coin ön satışlar oluyor. Bu ön satışları ikiye ayırabiliriz. İlk ki USDT kilitlemeli ön satışlar. Bu ön satışlara katılmak için 14 gün boyunca elimizde tuttuğumuz gatetoken sayısı 100 olursa VIP1 oluyoruz. VIP atlama şartlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz;

Gate.io VIP Seviye Şartları

Ayrıca bazı coinler için VIP1 iseniz sadece USDT kilitleyerek coin ücreti ödemeden ön satışlara katılabilirsiniz. Starup sayfasına girdiğinizde ön satış için ücret ödenip ödenmemesini görebilirsiniz.

İkisi ise DAO kilitlemeli ön satışlar. Bu ön satışlara katılmak için her hangi bir VIP seviyesinde olmanıza gerek yok. Hesabınızı yeni açsanız bile katılabilirsiniz. Burada önemli olan çok fazla DAO kilitlemektir. Ne kadar çok DAO kilitlerseniz o kadar çok ön satıştan pay alırsınız. 

Genelde ön satışlarda payınıza düşen coin sayısının %20 hesabınıza ön satış bittikten kısa süre içinde geçiyor. Geri kalan kısmı ise her 3 ayda bir %20 olacak şekilde hesabınıza geçiyor.

Dao kilitlemeli ön satışlar için kilitlediğiniz dao miktarına göre ne kadar düştüğünü anlattığım videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu videoda anlattıklarımla yeni bir dao kilitlemeli ön satışa katılabilirsiniz. Ayrıca video da anlattığım hesaplamayı kullanarak kilitleyeceğiniz daoya göre payınıza düşecek coinin miktarını hesaplayabilirsiniz.

Ön satışlar sayfasına aşağıdan göz atabilirsiniz; 

Gate.io Ön Satış Sayfası

3- Az Miktarda Coin Yatırın

Bazı borsalara coin yatırmak istediğinizde belli limitler olabiliyor. Gate.io da çoğu coin için minimum yatırma miktarı 0.0001 birimdir. Gönderme işlemini yaptıktan kısa bir sürede hesabınıza geçecektir.

Kripto Coin Almanın En Kolay Yolu gate io

Coin gönderirken adresleri doğru yazdığınıza dikkat edin. Bazı coinlerde gönderim adresiyle birlikte memo/tag gibi adresleri eklemeniz gerekiyor. İşlem yaparken dikkatli olun lütfen.

4- 1 USDT ile Coin Alın

Gate borsasında minimum işlem yapma limiti 1 USDT. Bu kadar coin çeşitliliğinin bulunduğu borsada bol sıfırlı coinlere düşük miktarda yatırım yapabilirsiniz. (Yatırım yapacağınız coini iyi araştırın. Bu yazı bilgilendirme amaçlı hazırlanmıştır kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.)

Şu sıralar gate.io dan başka borsaya coin göndermek isterseniz coin gönderme limitleri ve işlem ücretleri biraz fazla bunun sebebi çok fazla işlem yapılmasından kaynaklandığını düşünüyorum. Yakın zaman düzenlenecektir.

5- Coinlerin listelenmesi için Oy Kullanın

Hafta da en az 1–2 coinin listelenmesi için oylama oluyor. 14 günlük gatetoken sayınıza göre oy kullanarak coinin listelenmesine katkı sağlayıp coinden belli bir miktarda alabiliyorsunuz.

6- Tek Tık ile Coin Satın Alın

Coin alım satımı yaparken son zamanlarda tercih edilen yöntemlerden birisi OTC işlemler ile alış veriş yapmak. Artık Gateioda itibari para kullanarak %0.08 gibi düşük komisyon oranları ile kripto alabilirsiniz. Ayrıca çok yakında Kredi kartı ile kripto alımı yapılabilecek. Henüz tl ile işlem yapılamıyor ama önümüzdeki zamanlarda TL işlemlerinin de açılacağınız düşünüyorum. OTC işlemlerine göz atmak için tıklayınız.

Gate.io borsasını kullanma sebeplerimi 6 maddede açıklamaya çalıştım. Gate borsası hakkında videolar hazırlamaya devam ediyorum. Aşağıdan hazırladığım video serisine göz atabilirsiniz.

Video serisine her hafta yeni videolar eklemeye devam ediyorum. Gate.io kullanımı için takıldığınız bir konu olursa video derisine göz atmanızı tavsiye ederim.

Kripto Coin Almanın En Kolay Yolu yazısını burada bitiriyorum. Hazırladığım maddeleri ve yukarıda bulunan oynatma serine göz atarak gate borsası hakkına bilgi sahibi olacaksınız.

Bu yazıda bahsettiğim her şey bilgilendirme amacıyla yazılmıştır. Yatırım tavsiyesi değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir